WYKONALIŚMY JUŻ: 55905 napraw
+48 535 915 915
infolinia: dni robocze 8.00-16.00

Nasze pierwsze testy z Windows 10

2015-02-03
Średnia ocena: 2.5
Autor: Stanisław Kuniz

Nasze pierwsze testy z Windows 10

Czyżby to przełom w systemie Windows?
Otóż jestem bliski temu by tak właśnie to nazwać. To co koncern Microsoftu zrobił z nowym systemem, który już niedługo będzie na wszystkich laptopach, komputerach, tabletach, smartfonach jak i konsoli XBOX. Została udostępniony Technical Preview aby każdy mógł spojrzeć w nowoczesny system tejże właśnie firmy.

Jednym z przełomowych informacji jakie padły, to to, że każdy kto zakupił Windows 7 lub Windows 8, dostanie nowy system ZA DARMO! Czyżby wielkie koncerny takie jak Apple i Microsoft zrozumiały w końcu że tędy droga do zachęcenia użytkowników do korzystania z ich właśnie systemów?
1. Instalacja – wszystko wygląda prosto i przejrzyście, system pobiera się i instaluje bez większych zarzutów.
System można zainstalować zarówno na naszym domowym komputerze jak i na wirtualnych maszynach, co akurat jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla administratorów.
Wygląd instalatora w sumie nie różni się od wcześniejszych generacji.
System po zainstalowaniu zajmuje około 10GB, nie jest to za dużo więc zdecydowanie na plus.
2. Pierwsze uruchomienie – użytkownik który odpali swój komputer po raz pierwszy będzie widział stary, nie wiele różniący się pulpit.
Kafelki, które może sprawdziły się na urządzeniach mobilnych, a które straszyły na komputerach, schowały się... A gdzie?
Oczywiście w menu Start, co więcej, nie zostały wcale tak bezmyślnie upchane, tam właśnie wydaje się, że powinno być ich miejsce już od dawna, tam idealnie się odnajdują. Użytkownik nadal może sobie je układać wedle upodobań co jest dużym plusem.
Oczywiście Ci którzy nadal z Modernistycznymi kafelkami się nie lubią będą mogli je usunąć ze swojego środowiska pracy.
3. Wyszukiwarka – podobnie jak w MacOSX jest teraz integralną i bardzo pojętną pomocą w uruchamianiu aplikacji, odnajdywaniu plików.
4. Pod względem graficznym nadal mamy grafikę bardziej wektorową i płaską niż Glossy bajery, co też stawiam na plus.
5. Ramki okien są całkiem przyjemne, stały się minimalne, elementy UI bardzo przyjemne.
6. Ikonki powiadomień może nie pasują do całości, jakby jeszcze nie dopracowane, bardzo przypominają te z Windows 8
7. Przeglądarka – co jak co, ale zmora umiera ostatnia. Tak jest to Internet Explorer, jest to systemowa przeglądarka, którą wszyscy, którzy mają jakiekolwiek pojęcie omijają szerokim łukiem – a fuj!
8. Windows Defender – w Technical Preview ciężko jeszcze powiedzieć coś więcej na ten temat, ciężko też zdiagnozować dziury. Więc poczekamy do oficjalnej wersji.
9. System korzysta z bibliotek DirectX 11, na nową wersję jeszcze poczekamy.
Edycja 64-bitowa po zainstalowaniu w systemie spisywała się dobrze.


Podsumowanie: wersja Technical Preview Windows 10 nie zawiera zbyt wielu zmian. W dużej mierze to zmiany wizualne, ale zarazem nie spektakularne. Niezależni twórcy oprogramowania niejednokrotnie pokazali nam, że są w stanie wymyślić i zaimplementować pewne mechanizmy znacznie lepiej, niż robi to Microsoft. Jest to wersja testowa, więc wiele może się jeszcze zmienić do 15 kwietnia 2015 roku. Moje pierwsze wrażenia są nieco lepsze niż w przypadku Windows 8, ale czy to jest wystarczający atut?


Komentarze

Rekin4

| 2015-03-10 23:27:45
No mam nadzieję, że Windows 10 to nie będzie taka maniana jak poprzednie wersje...

Zaloguj się by dodać komentarz.

Nadruki na koszulce - nakoszulce.pl

Chciałbyś własną koszulkę z własnym projektem, a może chciałbyś byśmy go dla Ciebie stworzyli? Zapraszamy na nasz nowy serwis gdzie znajdziesz wiele ciekawych projektów na koszulki.

Pracuj jako opiekunka osób starszych. Oferty pracy, ciekawe artykuły, informacje na temat pracy opiekunki oraz opieki domowej w Niemczech.

rental, wynajem odzieży roboczej, serwis odzieży roboczej, odzież robocza, odzież ochronna, Rental odzieży, Wynajem i serwis odzieży, Serwis odzieży roboczej, Rental odzieży roboczej, Wynajem i serwis odzieży roboczej, Pranie odzieży roboczej

Szukasz profesjonalnej firmy wykonującej nadruki na odzieży?

Z wieloletnim doświadczeniem? Potrzebujesz szybko wykonać nadruki na koszulce albo nadruki na koszulkach? Jest wiele firma na rynku ale te liczące to z pewnością mały odsetek. Polecamy wam serwis nadrukiodziez.pl gdzie możesz zwrócić się bezpośrednio do naszych przedstawicieli i zamówićodpowiednią ilość koszulek. Posiadamy koszuli najlepszych producentów na świecie min.: Fruit Of The Loom, Gildan i wiele innych

Koszulki z nadrukiem.

Nadruk na odzieży?

koszulki z nadrukiem t-shirt z twoim nadrukiem, wykonanie sitodruk, perfekcyjna jakość, niezawodna technologia.