WYKONALIŚMY JUŻ: 56029 napraw
+48 535 915 915
infolinia: dni robocze 8.00-16.00

Niedrożne chłodzenie - to główna przyczyna kosztownych usterek.

2014-10-19
Średnia ocena: 3.3
Autor: Stanisław Kuniz

Niedrożne chłodzenie - to główna przyczyna kosztownych usterek.

W ostatnim czasie rośnie liczba awarii laptopów spowodowanych przegrzaniem. Naprawa tak uszkodzonego sprzętu jest bardzo kosztowna i skomplikowana. Bardzo często zdarza się też, że usterka powraca – a przecież tak łatwo ustrzec się tych problemów.

Procesor oraz inne elementy płyty głównej laptopa wydzielają duże ilości ciepła i dlatego wymagają intensywnego chłodzenia. Układ chłodzenia w laptopie składa się z wentylatora oraz radiatora przez który tłoczone jest powietrze. Z upływem czasu na radiatorze osadza się trudny do usunięcia kurz, sierść oraz klejący tłuszcz, które zbijają się w filc i blokują przepływ powietrza.

Przegrzany laptop znacznie wolniej pracuje. Otwarcie strony trwało kiedyś sekundę, a teraz trwa i trwa?

Kolejne objawy zapchanego chłodzenia to:

częstsza i bardziej intensywna praca układu chłodzenia nagrzewanie się obudowy

Wymiana przegrzanego układu na nowy to koszt około 650zł, a zdarza się że więcej. Kolejny wrażliwy na temperaturę element laptopa to dysk twardy. Praca w wysokiej temperaturze znacznie skraca jego żywotność. Na dysku twardym często przechowujemy zdjęcia czy dokumenty z najważniejszych momentów naszego życia, odzyskanie ich z uszkodzonego dysku bywa kosztowne, a czasem niemożliwe. Nowy dysk to wydatek ponad 200zł + instalacja oprogramowania + odzyskiwanie danych z uszkodzonego nośnika…

Dlatego należy regularnie usuwać kurz zalegający w radiatorze oraz wymieniać elementy odprowadzające ciepło – termopady i pasty termoprzewodzące.

Jak wyczyścić laptopa:
Odłącz zasilacz i wyjmij baterię
Odkręć śrubki mocujące klapę, pod którą znajduje się procesor, czyli klapę z otworami wentylacyjnymi.
Odkręć śruby mocujące wentylator i wyjmij wentylator.
Usuń zanieczyszczenia
Na końcu wszystko skręć z powrotem, włóż baterię i włącz komputer by w pełni cieszyć się jego możliwościami.

Jeśli problemy nie ustąpiły, oznacza to że termopady oraz pasta termoprzewodząca między radiatorem a procesorem straciły swoje właściwości i należy je wymienić. Jeśli Twój laptop nie posiada klapy pozwalającej na usunięcie zagrożenia lub wolisz zlecić to profesjonalnemu serwisowi mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.


Komentarze

Alaka

| 2015-03-12 13:27:42
Wszystko fajnie, ale sama się jednak nie będę za to brała, chętnie zapłacę by tylko niczego nie popsuć jeszcze bardziej

Zaloguj się by dodać komentarz.

Nadruki na koszulce - nakoszulce.pl

Chciałbyś własną koszulkę z własnym projektem, a może chciałbyś byśmy go dla Ciebie stworzyli? Zapraszamy na nasz nowy serwis gdzie znajdziesz wiele ciekawych projektów na koszulki.

Pracuj jako opiekunka osób starszych. Oferty pracy, ciekawe artykuły, informacje na temat pracy opiekunki oraz opieki domowej w Niemczech.

rental, wynajem odzieży roboczej, serwis odzieży roboczej, odzież robocza, odzież ochronna, Rental odzieży, Wynajem i serwis odzieży, Serwis odzieży roboczej, Rental odzieży roboczej, Wynajem i serwis odzieży roboczej, Pranie odzieży roboczej

Szukasz profesjonalnej firmy wykonującej nadruki na odzieży?

Z wieloletnim doświadczeniem? Potrzebujesz szybko wykonać nadruki na koszulce albo nadruki na koszulkach? Jest wiele firma na rynku ale te liczące to z pewnością mały odsetek. Polecamy wam serwis nadrukiodziez.pl gdzie możesz zwrócić się bezpośrednio do naszych przedstawicieli i zamówićodpowiednią ilość koszulek. Posiadamy koszuli najlepszych producentów na świecie min.: Fruit Of The Loom, Gildan i wiele innych

Koszulki z nadrukiem.

Nadruk na odzieży?

koszulki z nadrukiem t-shirt z twoim nadrukiem, wykonanie sitodruk, perfekcyjna jakość, niezawodna technologia.