WYKONALIŚMY JUŻ: 55903 napraw
+48 535 915 915
infolinia: dni robocze 8.00-16.00

Samsung już nie po raz pierwszy chce konkurować z Apple, tym razem wojna na ultrabooki - Ativ Book 9 kontra Macbook Ai

2015-04-21
Średnia ocena: 3
Autor: Stanisław Kuniz

Samsung już nie po raz pierwszy chce konkurować z Apple, tym razem wojna na ultrabooki  - Ativ Book 9 kontra Macbook Ai

Tuż przed tym jak Apple ogłosiło swoją rewolucje w szeregach Macbook Air, Samsung w tym czasie już zapragnął wypuścić konkurencyjnego laptopa na rynek a jest nim Samsung Ativ Book 9. Czym się różnią, zbadajmy to!

Co łączy te dwa modele Apple MacBook i Samsung Ativ Book 9

Obydwa modele posiadają 12-calowe monitory przekraczającymi standardowe HD. Każdy z nich pracuje na procesorach Intel Core M. Konstrukcyjnie są bardzo zbliżone, oby dwa są bardzo cienkie i lekkie.

Różnice pomiędzy Macbook Air a Samsung Ativ Book 9

Zdecydowanie bateria w modelu Apple jest o wiele bardziej wydajna. Klawiatura jak i gładzik w MacBook'u też wydają się być znacznie wygodniejsza niż w produkcie Samsunga. Jednakże jak wiemy te same konfiguracje sprzętowe, czyli 8GB pamięci RAM przy dsyku SSD 256 GB kosztować będzie o 100$ więcej niż model Samsunga.
Kolejna rzecz to gniazda jakimi dysponuje MacBook kontra Samsung Ativ Book 9

Apple MacBook Air Samsung Ativ Book 9
USB: 1 x USB-C USB: 2 x USB 3
VIDEO: --- VIDEO: Micro-HDMI
AUDIO: mini jack AUDIO: mini jack
Jak widzimy Samsung w tak małej konstrukcji potrafił zawrzeć dość dużo portów, które z pewnością nie jeden użytkownik będzie chętnie wykorzystywał. Apple natomiast poszło w minimalizm ograniczając się tylko do USB-C (czyli USB 3.1) i gniazdo mini jack do audio.Ten kto jeszcze nie zgłębił wiedzy na temat „magicznego portu” USB-C to powinien wiedzieć, że ten port ma zapewnić 10 Gb/s transferu, co więcej tym łączem będzie można przesyłać obraz video w jakości 4K. Także jeden port będzie dawał więcej możliwości niż wszystkie zaproponowane przez Samsunga. Jednakże moim skromnym zdaniem, Apple mógł chociaż dodać wyjście na słuchawki, co z pewnością by wiele ułatwiło „jabłkowym” użytkownikom.


Komentarze

Kasska

| 2015-04-22 00:39:30
Zdecydowanie MacBook, nie wyobrażam sobie wracać na ten zatęchły majkrosoftowy sh**t!

Martizio

| 2015-04-22 00:38:34
Ja i tak wybiorę Samsunga, bo czemu bym miał tego nie robić, jakoś Macos absolutnie mi nie leży. Nie mogę się przełączyć na ich logikę, z jaką zrobili ten system...

Zaloguj się by dodać komentarz.

Nadruki na koszulce - nakoszulce.pl

Chciałbyś własną koszulkę z własnym projektem, a może chciałbyś byśmy go dla Ciebie stworzyli? Zapraszamy na nasz nowy serwis gdzie znajdziesz wiele ciekawych projektów na koszulki.

Pracuj jako opiekunka osób starszych. Oferty pracy, ciekawe artykuły, informacje na temat pracy opiekunki oraz opieki domowej w Niemczech.

rental, wynajem odzieży roboczej, serwis odzieży roboczej, odzież robocza, odzież ochronna, Rental odzieży, Wynajem i serwis odzieży, Serwis odzieży roboczej, Rental odzieży roboczej, Wynajem i serwis odzieży roboczej, Pranie odzieży roboczej

Szukasz profesjonalnej firmy wykonującej nadruki na odzieży?

Z wieloletnim doświadczeniem? Potrzebujesz szybko wykonać nadruki na koszulce albo nadruki na koszulkach? Jest wiele firma na rynku ale te liczące to z pewnością mały odsetek. Polecamy wam serwis nadrukiodziez.pl gdzie możesz zwrócić się bezpośrednio do naszych przedstawicieli i zamówićodpowiednią ilość koszulek. Posiadamy koszuli najlepszych producentów na świecie min.: Fruit Of The Loom, Gildan i wiele innych

Koszulki z nadrukiem.

Nadruk na odzieży?

koszulki z nadrukiem t-shirt z twoim nadrukiem, wykonanie sitodruk, perfekcyjna jakość, niezawodna technologia.